Ohliadnutie za minulým rokom II

Z tohto roka ubehli ešte len 3 týždne, a už sa toho zase toľko udialo 😀 Aj som začala písať o dnešnom neuveriteľnom zážitku, a potom som si uvedomila že som vlastne ešte nedokončila to zhodnotenie minulého roka, tak idem rýchlo na to 🙂

Február

Svetlým bodom februára pre mňa boli moje okrúhle narodeniny. Mnohí moji kamaráti robili pri tejto príležitosti oslavu vo veľkom štýle, „malú svadbu“. Ja na to veľmi nie som, ale osláviť som to chcela, a tak som sa rozhodla dopriať si prechodový rituál s kňažkou bohyne Živeny Radkou Honkovou. Úžasný zážitok to bol (to si tiež stále sľubujem že napíšem článok o tom, dokonca aj krásne fotky mám, ale… asi to zatiaľ iba priložím na kôpku ostatných námetov na článok/video 😛 )

Týmto dňom pre mňa nastal aj dlho a radostne očakávaný začiatok nového 9 – ročného cyklu. Tešila som sa, že po deviatkovom husto-transformačnom a uzatváracom roku príde znova svetlejšie obdobie, kedy všetky tie životné lekcie vyústia do niečoho nového a úžasného. Mala som plno skvelých plánov, a usilovne som pracovala na ich realizácii.

Predovšetkým som mala vysnívaný a naplánovaný 3 – týždňový trip po Európe karavanom. Cestou som chcela robiť rozhovory so zaujímavými ľuďmi v angličtine, už som ich mala aj pár dohodnutých. Začala som si usilovne budovať anglický profil na FB aj na Instagrame (keď si teraz pozerám svoje minuloročné posty, stále sa mi páčia a hrejú pri srdci – no snažila som sa :-).

Po dlhom čase som sa aj znova zamestnala, aby som si privyrobila na cestu. Pracovala som ako projektová manažérka pre jedno občianske združenie, a popri tom som ešte robila manažérku galérie. A tiež študovala angličtinu a snažila sa precvičovať si svoje komunikačné schopnosti online rozhovormi s rôznymi priateľmi, ktorých som si našla cez FB. Proste išla som si za svojím snom a bola som nadšená a plná energie.

Marec

Snažila som sa ešte intenzívnejšie – napísala som svoj prvý článok o feng shui na môj anglický blog, v Prahe na medzinárodnej konferencii o hlinených stavbách som akčne natočila na chodbe rozhovor v angličtine s jedným zo zahraničných účastníkov. A stretla som sa aj naživo s jednou australankou žijúcou v Prahe, ktorú som tiež spoznala cez FB, a natočila som aj s ňou krátky rozhovor na stanici.

A potom to vypuklo. Po návrate z Prahy už som musela zostať v karanténe, a postupne sa pritvrdzovali opatrenia aj u nás. Všade naokolo sa začínala šíriť panika, médiá sa predháňali v desivých správach. Ja som nepočúvala kuvikov, cítila som, že toto je súčasť tej dlho sľubovanej (aspoň v spirituálnych kruhoch) veľkej transformácie.

===============================================

No, a ako sa tak pozerám, tak zase ubehol ďalší týždeň, kým som sa dostala znova k tomuto článku, lebo sa mi to zase rozrastá 😀 . Tak nič, budem musieť zvoliť inú formu a nejako stručnejšie zhodnotiť ten minulý rok. Niečo v štýle že úspechy, lekcie, len odrážky a pár slov 😀

Ale to zase až nabudúce, lebo aj tento týždeň trend zhusťovania môjho kalendára stále pokračuje. Neviem, čo by som vyradila z plánovaných aktivít, zo všetkého som rovnako nadšená 😀 . Inak tieto obdobia bohatej inšpirácie a hektických aktivít mám veľmi rada, akurát by som ocenila že keď mi Vesmír posiela toľko tvorivých ideí, keby mi aj zariadil ten čas navyše (mám predstavu tak 60 hodín že by som potrebovala denne ) aby som stihla všetko zrealizovať 😀 .

No nič, nejako si musím sama upratať priority a zaradiť realizáciu pekne jedno po druhom. Alebo niečo aj pustiť, aj keď s ťažkým srdcom. Alebo si pekne pocvičiť trpezlivosť a naplánovať niečo aj na ďalšie roky. Idem radšej meditovať a hľadať odpovede vo vnútri, a hodnotenie roka dopíšem zase nabudúce 😀

Slavomíra Harcegová
Ako konzultant feng šuej pomáham ľuďom vytvoriť si harmonický domov, ktorý ich bude dobíjať energiou a podporovať ich na ceste k splneniu svojich snov. Som autorkou knihy Tajomstvo feng šuej - 12 praktických krokov k životu vašich snov >> Môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *