Môj príbeh

"Pochopila som, že život je ako cesta, na ktorej nejde o to dojsť čo najskôr do cieľa, ale o to čo najviac si ju užiť, vychutnať si vedome každý okamih naplno, všetkými zmyslami."

Slavomíra Harcegová

Dnes už sa budím s vďačnosťou za všetko, čo mi život priniesol. Bývam v priestrannom dome s veľkou záhradou, v akom som vždy chcela žiť, s rodinou, po akej som vždy túžila, robím prácu, ktorá ma baví a napĺňa, jazdím na svojom vlastnom koni, o ktorom som od malička snívala, maľujem, cestujem kam sa mi zachce... splnila som si svoje sny a pomáham aj ďalším priblížiť sa zase k ich snom.

Cesta k môjmu vysnívanému životu bola ale pekne kľukatá.

Teraz už chápem, že všetko proste bolo ako malo byť, a každá zdanlivá odbočka na ceste za mojimi snami ma posunula o krok ďalej bohatšiu o cennú skúsenosť.

 

Ako som sa dostala k feng šuej?

Už od detstva ma lákali tajomstvá a záhady. Preto keď som prvýkrát natrafila na článok o tajuplnom umení  s čudesnými účinkami, zákonite zaujal moju pozornosť. Kúpila som si knihu, aby som sa dozvedela viac.

A ak teraz čakáte obvyklé klišé, ako sa mi odrazu začalo dariť a môj život sa zmenil ako švihnutím čarovného prútika, prekvapím vás - nič také!

Moja cesta k feng šuej bola oveľa kľukatejšia. Prečítala som si prvú knihu - wow, úžasné! To musím vyskúšať! Rozhliadla som sa po našom byte, a entuziazmus ma prešiel. Stiesnený petržalský dvojizbák  s 2 malými deťmi a veľkým psom  neponúkal zrovna veľa možností pre zátišie so sviečkami alebo  fontánku, a o nejakých väčších zmenách ako maľovanie alebo výmena nábytku som v našej vtedajšej finančnej situácii mohla iba snívať.

Vyčerpaná z každodenného boja o prežitie a zvyšujúceho sa napätia medzi mnou a partnerom som bezmocne pozorovala, ako mi život akoby preteká pomedzi prsty. Vedela som, že musím niečo urobiť, niečo zmeniť skôr, než mi dojdú sily. Začala som sa zaujímať o riešenia našich problémov a skúšať rôzne metódy spôsobom pokus – omyl. Niečo fungovalo, niečo nie, ale už som aspoň nebola iba obeť okolností.

Feng šuej dostalo ďalšiu šancu, keď sme sa sťahovali z Bratislavy späť do nášho rodného  mesta.

Teraz sa konečne všetko zmení, nový byt zariadim tak, ako treba!

Kúpila som si ďalšiu knihu, a zistila som, že tie všeobecné  príklady mi nestačia, potrebujem vedieť viac! Začala som kupovať ďalšie knihy, a bola som čím ďalej tým viac zmätená – tak priložiť pakua, či určiť smery kompasom? Kvety do spálne áno či nie? A čo zrkadlo?? A čo keď mám nepravidelný pôdorys – kde je stred? A to čo vytŕča zo štvorca v pôdoryse je nadbytok, alebo mám vedľa chýbajúcu časť? K chaosu v informáciách sa pridala aj obava podporená príkladmi z kníh – čo keď mám niečo nesprávne a stane sa nám niečo zlé?   

A začalo sa štúdium...

Prihlásila som sa na kurz, aby mi konečne niekto vysvetlil, ako to teda má byť správne, a čo mám spraviť v našom byte, aby sa nám už konečne začalo trochu lepšie dariť (naše finančné a rodinné pomery v tej dobe stále neboli zrovna ideálne). Po asi dvoch rokoch priebežného štúdia na víkendových seminároch sa mi zdalo, že už mám vo všetkom jasno.

Sebavedome som rozdávala múdre rady, kam som prišla. Medzičasom sa (aj vďaka feng šuej) naša  finančná situácia natoľko zlepšila, že sme sa rozhodli postaviť vlastný dom, a to bol impulz k ďalšiemu štúdiu.  Predsa len stavba domu je zodpovedná vec! Projekt nášho domu bol kompromis medzi mojimi ideálmi, manželovými odlišnými predstavami a našimi finančnými možnosťami, ale nakoniec  sme sa mohli nasťahovať.

Bolo že to radosti, ale len do okamihu, kým sme zistili, že  naša najstaršia dcéra vo svojej izbe nemôže spávať!  Privolaný odborník na patogénne zóny nám poradil odsťahovať sa. Čože? Veď sme sa ani poriadne nenasťahovali! Musí sa s tým predsa niečo dať robiť! A znova ďalšie štúdium, tento krát geomancia, reiki, energetické čistenie, pri medzitým už 3 deťoch sa zišli aj základné znalosti čínskej medicíny, a aby som to všetko zvládla, začala som cvičiť čikung a tai-či.

Priebežne som sa  venovala aj osobnostnému rozvoju, aby som pochopila,  prečo je život tak strašne komplikovaný. Prečo napriek mnohým pozitívnym zmenám stále prichádzajú aj ťažké obdobia. 

Plná knižnica kníh o pozitívnom myslení a vibračnom naladení, eufória z ezoterických úletov v štýle  „všetko je ako má byť“, a následné pády do reality, ktorá vytrvalo vzdorovala mojim pokusom o smerovanie tam kam chcem ja, zato mi však  vždy spoľahlivo priniesla situácie, ktoré som potrebovala  zažiť, aby som sa konečne dostala až tam, kde som dnes.

Áno, všetko je naozaj ako má byť. Ale dnes už to nie je pre mňa  otrepané ezoterické  klišé, ktoré som predtým používala ako výhovorku, keď som niečo nevedela alebo nechcela riešiť. Pochopila som pravý význam. Na svojej ceste som spoznala mnohé pasce a slepé uličky, kým som našla tú správnu.

Dnes svoje skúsenosti odovzdávam všetkým, ktorí sa rozhodli vystúpiť z role obete života a stať sa jeho tvorcom.

Milujem pozorovať u svojich zákazníkov tú premenu,  a som vďačná osudu, že ma priviedol práve sem. 

Ak aj vy chcete namiesto prežívania začať žiť život svojich snov, rada vám budem sprievodcom 🙂

V čom spočíva Umenie žiť?

Na základe získaných informácií, vlastných poznatkov a tiež skúseností mojich zákazníkov som vytvorila unikátnu a účinnú metódu, ako vystúpiť z role obete života a začať si ho tvoriť podľa vlastných predstáv. Nazvala som ju Ars Vivendi, čiže Umenie Žiť. Všetky informácie som zhrnula do Klubu Umenie žiť, v ktorom sprevádzam ľudí 12 mesačnou premenou k šťastnejšiemu životu. Pridajte sa aj vy, staňte sa tiež Umelcom života a začnite si plniť svoje sny 🙂