Zamyslenie o slobode a koniec „pandémie“

V Deň boja za slobodu neodpustím si krátke zamyslenie. Pred 32 rokmi som koniec novembra trávila na námestiach a v budove vysokej školy, kde prebiehal študentský okupačný štrajk. Mali sme plné zuby totalitného režimu, v ktorom:

  • v médiách bol povolený iba jeden „správny“ názor, a všetko ostatné bolo cenzurované
  • nemohli sme cestovať, iba koho pustili, kam nám dovolili, iba na povolenku
  • v televízii klamali a manipulovali, vytvárali falošný obraz o prekvitajúcom socializme a zahnívajúcom kapitalizme
  • ľudia sa navzájom udávali za „protištátne“ reči alebo činy

Nemôžem sa ubrániť dojmu, že situácia sa nám opakuje. Opäť je len jeden „správny“ názor, opäť niekto manipuluje a cenzuruje, nemôžeme cestovať, ľudia sa udávajú navzájom. Akurát teraz „tí dobrí“ nie sú komunisti, ale zodpovední a ohľaduplní zaočkovaní, a spoločný nepriateľ, priam celospoločenská hrozba, sú tí bezohľadní a nezodpovední jedinci, ktorí očkovanie odmietajú.

Tiež som sa ocitla v tejto kolonke. Len preto, že verím celostnému pohľadu na zdravie, že žijem v súlade s prírodou, a že mám vďaka zdravému životnému štýlu vybudovanú prirodzenú imunitu, ktorú si nemienim narúšať nejakou experimentálnou chemikáliou. Hoci som 100%-ne zdravá, som označená za vinníka „pandémie“.

A čo keby to bolo naopak?

Čo keby namiesto neočkovaných niekto označil za „vinníkov“ ľudí s oslabenou imunitou? Alebo obéznych s cukrovkou, či ľudí s rôznymi diagnózami, proste rizikové skupiny? Že to sú tí nezodpovední, lebo sa dostatočne nestarajú o svoje zdravie? Lebo veď oni to ľahšie chytia, tak sa to potom od nich šíri ďalej? A majú ťažký priebeh, takže kvôli nim potom kolabuje zdravotníctvo? Dáva to zmysel, či nie?

A čo keby sa namiesto rúšok a očkovania povinne išli zaviesť opatrenia na posilnenie zdravia a prirodzenej imunity, ako cvičenie, pohyb na čerstvom vzduchu, otužovanie, joga, racionálna alebo rovno vegetariánska strava, meditácia na zníženie stresu (ktorý je v skutočnosti príčinou mnohých civilizačných chorôb s oveľa väčšou úmrtnosťou ako covid)? Opatrenia by mohli vyzerať napríklad takto:

  • zaviedol by sa zákaz predaja a konzumácie alkoholu a cigariet, a tým, ktorí budú pristihnutí pri požívaní týchto škodlivých látok, bude v prípade ochorenia odmietnutá lekárska starostlivosť (lebo veď si za to môžu sami, či nie?)
  • pred vstupom do reštaurácie vám namiesto covid pasu skontrolujú váhu, a podľa toho vám určia, na aké jedlo máte nárok, prípadne obéznych nepustia vôbec (hanba im, zvyšujú si riziko ťažkého priebehu, spôsobujú kolaps zdravotníctva a ohrozujú tým nás všetkých)
  • namiesto zatvárania posiliek by bolo cvičenie v nich povinné, a zamestnávateľ by namiesto testov kontroloval, či máte odfajknuté na permanentke z fitka aspoň 3 návštevy za týždeň
  • očkovanie by bolo zakázané alebo iba na špeciálne povolenie, a očkovaní by boli posudzovaní ako lenivci, ktorým sa nechce cvičiť, nezodpovední k svojmu zdraviu, a boli by znevýhodňovaní pri hľadaní zamestnania ako potenciálni maródi a roznášači chorôb, prípadne rovno vyhodení
  • aj otužilecké zimné kúpanie by bolo povinné, a kto by sa neodhodlal vliezť do ľadovej vody by bol vysmievaný (a odborníci varujúci pred možnými zdravotnými rizikami pre nezvyknutého človeka by boli rázne umlčaní a obvinení zo šírenia bludov, ochorenia po zimnom kúpaní by boli posudzované ako výhovorky a pokus vyhnúť sa opatreniam)
  • v televízii (namiesto toho nechutného strašenia) by vysielali ráno cvičenie jogy (povinné pre všetkých, samozrejme) a večer namiesto počítania obetí by išli vedené upokojujúce meditácie (tiež povinné, pochopiteľne)

Len si to skúste predstaviť. Aký je to pocit, keď vám niekto ide nasilu diktovať, ako sa máte starať o svoje zdravie, ako máte žiť svoj život? Obviňovať vás, robiť zodpovedných za problémy iných? Zdalo by sa vám v poriadku, keby niekto chcel nútiť takýto spôsob ochrany zdravia nasilu všetkým bez rozdielu veku, fyzickej kondície, zdravotného stavu? Ako by asi ľudia vítali takéto „nevyhnutné“ opatrenia?

Príde vám to absurdné? Mne príde absurdné zase to, že niekto vnucuje rovnaké očkovanie ako jediné riešenie pre všetkých bez rozdielu, bez posúdenia zdravotného stavu, bez rešpektovania životného štýlu a bez možnosti slobodného rozhodnutia. Príde mi absurdné označiť za vinníka „pandémie“ zdravých ľudí len preto, že nie sú očkovaní. Chorobu roznášajú chorí (bez ohľadu na to, či sú zaočkovaní alebo nie).

Nenechajme sa zmanipulovať, nenechajme sa nezmyselne rozoštvať. Totalitu s „jediným správnym názorom“ už sme zažili. Skúsme sa navzájom rešpektovať, aj s odlišnými názormi, aj s odlišnými prístupmi ku zdraviu. A možno aj prestať dávať toľko pozornosti tejto jednej téme. Lebo čomu dávame pozornosť, to energeticky podporujeme, toho si priťahujeme do života viac.

Chcete koniec „pandémie? Tak prestaňte pozerať správy a začnite sa riadiť svojím srdcom, proste začnite žiť svoj život 😉

Slavomíra Harcegová
Ako konzultant feng šuej pomáham ľuďom vytvoriť si harmonický domov, ktorý ich bude dobíjať energiou a podporovať ich na ceste k splneniu svojich snov. Som autorkou knihy Tajomstvo feng šuej - 12 praktických krokov k životu vašich snov >> Môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *