Deň 6 – o čom to celé je?

Dnes som sa rozhodla objasniť (a predovšetkým sama sebe to pripomenúť), čo týmto vypisovaním tu sledujem. Sľubujem to od prvého dňa a stále som sa k tomu nedostala 🙂 A hoci túto výzvu som začala iba pred 6 dňami, celý tento príbeh začal už pred mnohými rokmi. Tu je jedna jeho časť, aby ste lepšie rozumeli o čom budem hovoriť 🙂

Takže posledných cca 10 rokov môjho života si postupne kúsok po kúsku skladám svoje poslanie. Od otázky „Čo mám robiť?“ som postupne prešla k otázke „Ako to robiť?“a neskôr aj „Ako z toho vyžiť?“. Čítala som knihy, chodila na semináre, navštevovala kurzy, študovala rôzne oblasti života, vzdelávala sa najrôznejšími formami.

Za posledných 5 rokov už som si viac krát myslela že to je ONO. Zakaždým sa ukázalo, že ešte nejaký dielik skladačky chýba. Ale to nevadí, lebo je to krásne dobrodružstvo a už ma nedeprimuje tak ako predtým že to stále ešte nemám celé – aspoň je stále priestor na prekvapenia a radostné vzrušenie z niečoho nového, čo ešte príde 🙂 Postupne budem pridávať príbehy z rôznych úsekov mojej objavnej Cesty, dnes sa ale vrátim iba zhruba mesiac dozadu, kedy začala táto konkrétna etapa.

Jedna časť mojej vízie je robiť inšpiratívne rozhovory so zaujímavými ľuďmi z celého sveta. Na to, aby bol niekto známejší ochotný urobiť so mnou rozhovor, potrebujem mu ukázať koľko ľudí to uvidí, potrebujem mať čo najviac odberateľov môjho YouTube kanála. Pozerala som si teda v rámci vzdelávania na YouTube video s chlapíkom, ktorý si za 18 mesiacov vybudoval fanúšikovskú základňu viac ako 100 000 odoberateľov a rozprával a o tom, ako sa mu to podarilo.

„Stanoviť si to ako prioritu; vnímať to ako k prácu, nie ako hobby; stanoviť si ciele na najbližších 6 mesiacov; vytvoriť si systém a dodržiavať ho každý deň…“ pozrela som do kalendára a zistila som, že presne o 6 mesiacov mám narodeniny. Tak to je super, hurá – idem do toho! Bola som nadšená z tejto idey, len v praxi som to tak nejako nestíhala pretaviť do reálnych skutkov. Presne o mesiac som zase čítala o už spomínanej výzve mojej známej Romany, a to ma znovu nakoplo.

Každý týždeň aspoň 1 nové video v slovenčine aj v angličtine, každý deň niekde zdieľať niektoré z už existujúcich videí, písať každý deň blog a pridávať niečo na sociálne siete (na slovenský aj anglický profil), a do narodenín chcem mať aspoň 1000 odberateľov môjho YouTube kanála. Obmedzím prácu v galérii, aby som mala viac času, a idem do toho naplno!

Radostne som teda začala písať blog. K ostatnému som sa zatiaľ veľmi nedostala, vo svojom nadšení som si zase príliš ambiciózne plány vytvorila, takže to postupne musím zreálniť. Včera mi už ale začali prichádzať pochybnosti aj o blogu:

  • nebude to čitateľov nudiť? nemala by som písať niečo zaujímavejšie, nie len moje myšlienky a pocity?
  • aký má to vôbec zmysel? aj tak to skoro nikto nečíta, nebolo by prínosnejšie vložiť tú energiu radšej do písania článkov o feng shui alebo tvorby motivačných videí?
  • budem ešte vyzerať vierohodne ako sprievodca Umením Žiť, keď tu teraz poprezrádzam ako ja sama si ešte prechádzam vývojom a riešim si veci?
  • toto vypisovanie sem mi zaberie všetok čas vyhradený na tvorenie obsahu na web a na YouTube a nikam ma to neposúva, zdržuje ma to od naozajstnej tvorby, toľko mám toho popísaného čo treba robiť a nemám na to čas a ja sa tu babrem s vypisovaním iba tak
  • a nemalo by väčší zmysel radšej zostať pracovať v galérii? mala by som aspoň zdroj príjmu, lebo z tohto tu nebudem v dohľadnom čase nič mať

A potom som si pozrela kúsok záznamu zo živého webinára, ktorý som minulý rok vysielala pre členov Klubu Umenie Žiť, a musela som sa smiať 😀 No áno, presne tak to je, a urobila som všetko tak ako to rozprávam? Ha!

Ešte stále mám rezervy – aj v naladení sa na zámer, aj v reálnych krokoch, a dokonca aj v organizácii môjho priestoru 🙂 Tak ešte že sa mám kde inšpirovať 😀

Slavomíra Harcegová
Ako konzultant feng šuej pomáham ľuďom vytvoriť si harmonický domov, ktorý ich bude dobíjať energiou a podporovať ich na ceste k splneniu svojich snov. Som autorkou knihy Tajomstvo feng šuej - 12 praktických krokov k životu vašich snov >> Môj príbeh si môžete prečítať tu >>
Komentáre
  1. Spätné upozornenie: Náhoda, či odkaz od Vesmíru?
  2. Spätné upozornenie: Poznáš svoje poslanie?

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *